Polak Roku we Włoszech i na Świecie

  • 09.08.2021, 23:10 (aktualizacja 16.03.2022, 10:19)
  • Dorota Fischer
polak-roku.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
We Włoszech konkurs Polak Roku we Włoszech i na Świecie organizuje Związek Polaków w Kalabrii na czele z Katarzyną Gralińską, pomysłodawczynią przedsięwzięcia. Od 2017 roku statuetki Polaka Roku we Włoszech otrzymują obywatele polscy, osoby polskiego pochodzenia i osoby szczególnie zasłużone dla spraw polskich, zamieszkałe we Włoszech.

Organizacja konkursów i plebiscytów wyróżniających Polaków żyjących i działających za granicą ma już długą tradycję, Przyznanie nagrody w takim konkursie bardzo często motywuje osoby nagradzane do jeszcze większego zaangażowania na rzecz polskiej diaspory, a jednocześnie pokazuje cudzoziemcom potencjał tkwiący w Polonusach, którzy na całym świecie swoją pracą zawodową, zaangażowaniem społecznym w różnych dziedzinach życia i postawą moralną kreują obraz Polaka nowoczesnego, wykształconego i otwartego na nowe wyzwania.

 

Organizatorzy konkursu tegoroczną, 5. edycję postanowili rozszerzyć na cały świat. Tak więc w tym roku do tytułu Polak Roku we Włoszech i na Świecie zgłaszać można z całego świata osoby szczególnie zasłużone dla spraw polskich w działalności gospodarczej, naukowej, kulturalnej czy też zawodowej.

Kandydaci mogą zostać zgłoszeni do konkursu za pośrednictwem udostępnionych przez Organizatora środków komunikacji elektronicznej (strony internetowej) przez:

1. Stowarzyszenia polonijne, polskie instytucje lub organizacje zarejestrowane we Włoszech lub na świecie.

2. Obywatela polskiego, na stałe zamieszkującego we Włoszech lub poza granicami.

3. Organizatorów konkursu.

 

Jak zostało zapisane w regulaminie plebiscytu: „Celem konkursu jest aktywizacja środowiska polonijnego i lokalnego we Włoszech i na świecie, przedstawienie dorobku oraz wzmocnienie pozytywnego wizerunku Polaka przedsiębiorczego i odnoszącego sukcesy w różnych dziedzinach życia społecznego i gospodarczego”. W celu zgłoszenia kandydata niezbędne jest wypełnienie formularza na stronie internetowej i przesłanie zgłoszenia zawierającego wszystkie wymagane regulaminowo dane na pocztę elektroniczną: [email protected] .

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 10. września 2021

Więcej informacji na stronie konkursu

www.polakrokuwewloszech.wordpress.com


 

 


 


 


 

Dorota Fischer

Zdjęcia (1)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe