Komisja Programowa

 

Grzegorz Pietraszewski

 

Grzegorz (Greg) Pietraszewski  Przewodniczący Rady

Założyciel sieci portali polonijnych w Kanadzie.

Od 2012 roku związany z Polonia Edmonton News.

Wierzy w bezstronny przekaz informacji, gdzie czytelnik ma prawo do dzielenia się swoimi opiniami.

 

 

 

Danuta Zasada

 

Danuta Zasada  Członek Rady

Z wykształcenia architekt o specjalności projektant wnętrz i ogrodów, działacz polonijny, propagator inicjatyw prospołecznych i artystycznych.

Współorganizator artystyczny Zjazdów Polonijnych w Belgii, we Włoszech i na Litwie.

Prezes Inkubatora Talentów Polonii w Szwecji, organizator imprez integracyjnych, promocji wydarzeń kulturalnych i prezentacji artystów z Polski i twórczej Polonii w Szwecji.
Publikacje tekstów w dziale poezji czasopisma „Angora", w warszawskiej gazecie RSTK „Własnym głosem” i warszawskim miesięczniku „Świerszcz Praski”.

Od 2015 - redaktor kwartalnika „Polonia Nowa” wydawanego przez Zrzeszenie Organizacji Polonijnych w Szwecji.

Współautorka 12 Antologii polskich i międzynarodowych z poezją współczesną.

 Laureatka kilkunastu ogólnopolskich konkursów literackich. Należy do Związku Polskich Autorów i Kompozytorów (ZAKR) oraz Stowarzyszenia Autorów Polskich oddz.II w Warszawie (SAP2).

Wydała dwa tomiki poezji "Grypsy zza morza" i „Z mocy dostrojeń" oraz autorską płytę CD z poezją śpiewaną „Zachowaj cząstkę mnie w przestrzeni”. Publikacja 11 wierszy w „Antologii Polskiej Poezji w Szwecji” powstałej z inicjatywy Ewy Teodorowicz- Hellman, a wydanej przez Stockholms Universitet. Od kilku lat tekstowo współpracuje z Teatrem Polskim Dzieci i Młodzieży Sztokholmie.

2015 - 2018 Publikacje i wieczory autorskie w warszawskich domach kultury „Wygoda” i DK „Śródmieście" oraz „Wesoły salon” Renaty Kozerskiej - tekstowo muzyczne prezentacje pt. „Poezja emigracyjna ze Szwecją w tle i Polską w sercu”.

Za całokształt twórczej współpracy z Centrum Kultury Polskiej na Litwie odznaczona złotą statuetką im. Stanisława Moniuszki w Wilnie „Kuźnia Mistrzów Mowy Polskiej” w 2016 r.